Za nami już rok 2021! Chcemy się podzielić naszymi relacjami i z realizacji projektu Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet „LCAK”.
W roku 2021 zrealizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla 8 grup w powiecie zielonogórskim i nowosolskim. Uczestniczkami w projekcie są kobiety, które chcą podzielić się swoją wiedzą i aktywnością oraz zdobyć dodatkową wiedzę, doradztwo oraz wsparcie w realizacji własnych celów.
Rekrutację prowadziliśmy za pośrednictwem własnej strony internetowej, na której można było wypełnić deklaracje elektronicznie bądź pobrać i wysłać na adres mailowy. Informacje i promocję prowadzono za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na profilach społecznościowych Facebook i Instagram stowarzyszenia.
Nasza kadra również bezpośrednio nawiązywała kontakty w Starostwie Nowosolskim, z sołtysami, kołami gospodyń, biurem karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetem III Wieku w Zielonej Górze i Sulechowie, szkołami o profilu zawodowym. Przeprowadzono wiele spotykań, które zaowocowały szeroką rekrutacją i promocją projektu.
Materiały w projekcie znalazły się m.in. na:
Nawiązaliśmy również kontakty z lokalnymi mediami. Materiał o projekcie ukazał się na portalu uniwersyteckim w zielonej.pl oraz w audycji w Radio Index i Radio Zielona Góra (rzg.pl). Informacje prezentowane w mediach lokalnych dotyczą m.in. oferty projektu, jego celów, planowanych rezultatów oraz profilu uczestniczek.
Razem w roku 2021 przeprowadzono 120 godzin warsztatów „Kreowanie Wizerunku”, 80 godzin warsztatów motywujących „Ona czyli ja”.
Harmonogram spotkań w ramach warsztatów w roku 2021:
Grupa 1. Warsztaty dla pierwszej grupy odbyły się w terminach od 2 września do 18 września. Poprowadziła je nasza Trenerka Katarzyna Zych. Spotkania rozpoczęły się od technik makijażu, autoprezentacji, były zdjęcia, porady, pokazy a zakończyły się na budowaniu własnej wartości, pozytywnych relacji, określania celów, atutów talentów słabych i mocnych stron. Uczestniczki chętnie dzieliły się własnym doświadczeniem i opowiadały o sobie. Grupa bardzo się zintegrowała i na zakończenie każda z pań pochwaliła się własnymi osiągnieciami i zainteresowaniami. Były też degustacje własnych wyrobów ! Panie nie mogą się doczekać kolejnych spotkań.
Grupa 2. Druga grupa prowadzona była przez trenerkę Agnieszkę Gajewską i trwały od 16 września do 2 października w Zielonej Górze. W rekrutacji wzięły udział młode aktywne dziewczyny poszukujące własnej drogi i możliwości rozwoju, były to studentki oraz dziewczyny które już prowadzą biznes. Również były zdjęcia, porady, autoprezentacje i warsztaty z określania własnych celów, talentów, wyznaczania własnej drogi życiowej. Warsztaty pomogły im uwierzyć w siebie a co najważniejsze budować relacje i komunikacje z innymi. Dziewczyny nie chciały się rozstać, czekają na następne spotkania.
Grupa 3. Trzecia grupa prowadzona była od 30 września do 16 października pod przewodnictwem Katarzyny Zych trenera kluczowego w projekcie. Również zaczynaliśmy od makijażu i prezentacji, były zdjęcia, porady, dyskusje oraz autoprezentacje. Było bardzo motywującą i największe zainteresowanie budziły tematy związane z określaniem własnych możliwości i budowania aktywności, radzenia sobie z problemami i niepowodzeniami
Grupa 4. Czwarta grupa to nasze cudowne seniorki z Nowej Soli które dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli aktywizowały się od 14 października do 30 października. Frekwencja pań wzorowa!! Panie były zainteresowane technikami makijażu, prezentacji, aktywnie dyskutowały i wymieniały się doświadczeniem. Pilnie pracowały i wzorowo uczestniczyły w zajęciach. Entuzjazm, gotowość do aktywności bardzo wysoki. Na koniec były sesje grupowe i indywidulane. Dostaliśmy podziękowania z dedykacją za co pięknie dziękujemy.
Zobacz: Podziękowania od Pań seniorek
Grupa 5. Piąta grupa to młode dziewczyny z CKZiU Elektryk z Nowej Soli pod okiem trenerki Agnieszki Gajewskiej i opiekunki grupy Agnieszki Schuster – szkoliły się od 27 października do 18 listopada. Było bardzo kreatywnie i motywująco. Brawo dziewczyny ! Początek był nieśmiały, dziewczyny były ostrożne, ale po paru godzinach spotkań tak się zaktywizowały, że nasza trenerka była zauroczona aktywnością grupy. Wszystko czego się dowiedziały, nauczyły o sobie o innych pozwoli im na łatwiejsze stawiane kroków w życiu zawodowym. Przeprowadzono 25 godzin warsztatowych.
Grupa 6. Szósta grupa to Uniwersytet III Wieku w Zielonej Górze – Panie z Uniwersytetu III Wieku z Zielonej Góry brały udział w projekcie od 9 listopada do 27 listopada. Warsztaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród uczestniczek. Frekwencji i aktywność na wysokim poziomie. Bardzo dobra organizacja i motywacja do pracy, były zdjęcia indywidualne i grupowe, makijaż i techniki prezentacji nie zabrakło refleksji i przemyśleń. Panie zintegrowały się poznały nawzajem, nawiązały relacje, postanowiły częściej się spotykać aby budować aktywność i wspierać się nawzajem. Przeprowadzono 25 godzin warsztatów.
Grupa 7. Siódma grupa od 27 listopada do 4 grudnia w Zielonej Górze pod okiem naszej trenerki Agnieszki Gajewskiej. To już ostatnie terminy zajęć, na które jeszcze zgłosiły się chętne do pracy dziewczyny. Wzorowe przygotowanie naszej trenerki i umiejętność poprowadzenia grupy sprawiły, że były to ostatnie ale bardzo efektywne spotkania. Dziewczyny się zintegrowały, było dużo dyskusji, wymiany pomysłów, przemyśleń i inspiracji. Wszyły z głowami pełnymi pomysłów, refleksji i postanowień co do dalszych planów. Przeprowadzono 25 godzin warsztatów.
Grupa 8. Ósma grupa – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sulechowie pod okiem trenerki Katarzyny Drożak. Seniorki z Sulechowa uczestniczyły w warsztatach od 16 września do 2 października w Sulechowie. Grupa były realizowana w tych samych terminach co grupa nr 2 co ułatwiło nam realizacji naszego harmonogramu. Panie z Sulechowa były bardzo aktywne i chętne do pracy, dzieliły się własnym doświadczeniem, wymieniały pomysłami, przyniosły własne prace i dokonania. Była sesja fotograficzna i porady makijażowe oraz autoprezentacje. Łącznie przeprowadzono 25 godzin warsztatów.
Relacje możecie też zobaczyć na naszym profilu na Instagramie.
Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 pod tytułem: Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet „LCAK” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego