LCRP

Relacje z realizacji projektu w 2021 r.

Za nami już rok 2021! Chcemy się podzielić naszymi  relacjami i z realizacji projektu Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet „LCAK”.

W roku 2021 zrealizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla 8 grup w powiecie zielonogórskim i nowosolskim. Uczestniczkami w projekcie są kobiety,  które chcą podzielić się swoją wiedzą i aktywnością oraz zdobyć dodatkową wiedzę, doradztwo  oraz wsparcie  w realizacji własnych celów.

Rekrutację prowadziliśmy za pośrednictwem własnej strony internetowej, na której można było wypełnić deklaracje elektronicznie bądź pobrać i wysłać na adres mailowy. Informacje i promocję prowadzono za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na profilach społecznościowych Facebook i Instagram stowarzyszenia.  

Nasza kadra również bezpośrednio nawiązywała kontakty w Starostwie Nowosolskim, z sołtysami,  kołami gospodyń, biurem karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetem III Wieku w Zielonej Górze i Sulechowie, szkołami o profilu zawodowym.  Przeprowadzono wiele spotykań, które zaowocowały szeroką rekrutacją i promocją projektu.

Materiały w projekcie znalazły się m.in. na:

Nawiązaliśmy również kontakty z lokalnymi mediami. Materiał o projekcie ukazał się na portalu uniwersyteckim w zielonej.pl oraz w audycji w Radio Index i Radio Zielona Góra (rzg.pl).  Informacje prezentowane w mediach lokalnych dotyczą m.in. oferty projektu, jego celów, planowanych rezultatów oraz profilu uczestniczek. 

 

Razem w roku 2021  przeprowadzono 120 godzin  warsztatów „Kreowanie Wizerunku”, 80 godzin  warsztatów  motywujących „Ona czyli ja”.  

Harmonogram spotkań w ramach warsztatów w roku 2021:

  • Warsztaty edukacyjne – kreowanie wizerunku, – 15 godzin dla 8 grup
  • Warsztaty motywujące – „Ona czyli ja” – 10 godzin dla 8 grup

 

Grupa 1. Warsztaty dla pierwszej grupy odbyły się w terminach od 2 września do 18 września. Poprowadziła je nasza Trenerka Katarzyna Zych. Spotkania rozpoczęły się od technik makijażu, autoprezentacji, były zdjęcia, porady, pokazy a zakończyły się na budowaniu własnej wartości, pozytywnych relacji, określania celów, atutów talentów słabych i mocnych stron. Uczestniczki chętnie dzieliły się własnym doświadczeniem i opowiadały o sobie. Grupa bardzo się zintegrowała i na zakończenie każda z pań pochwaliła się własnymi osiągnieciami i zainteresowaniami. Były też degustacje własnych wyrobów ! Panie nie mogą się doczekać kolejnych spotkań.

 

Grupa 2. Druga grupa prowadzona była przez trenerkę Agnieszkę Gajewską i trwały od 16 września do 2 października w Zielonej Górze. W rekrutacji wzięły udział młode aktywne dziewczyny poszukujące własnej drogi i możliwości rozwoju, były to studentki oraz dziewczyny które już prowadzą biznes. Również były zdjęcia, porady, autoprezentacje i warsztaty z określania własnych celów, talentów, wyznaczania własnej drogi życiowej. Warsztaty pomogły im uwierzyć w siebie a co najważniejsze budować relacje i komunikacje z innymi. Dziewczyny nie chciały się rozstać, czekają na następne spotkania.

 

Grupa 3. Trzecia grupa prowadzona była od 30 września do 16 października pod przewodnictwem Katarzyny Zych trenera kluczowego w projekcie. Również zaczynaliśmy od makijażu i prezentacji, były zdjęcia, porady, dyskusje oraz autoprezentacje. Było bardzo motywującą i największe zainteresowanie budziły tematy związane z określaniem własnych możliwości i budowania aktywności, radzenia sobie z problemami i niepowodzeniami

 

Grupa 4. Czwarta grupa to nasze cudowne seniorki z Nowej Soli które dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli  aktywizowały się od 14 października do  30 października. Frekwencja pań  wzorowa!!  Panie były zainteresowane technikami makijażu, prezentacji, aktywnie dyskutowały i wymieniały się doświadczeniem. Pilnie pracowały i wzorowo uczestniczyły w zajęciach. Entuzjazm, gotowość do aktywności bardzo wysoki. Na koniec były sesje grupowe i indywidulane. Dostaliśmy podziękowania  z dedykacją za co pięknie dziękujemy.

 

Zobacz: Podziękowania od Pań seniorek

 

Grupa 5. Piąta grupa to młode dziewczyny z CKZiU Elektryk z Nowej Soli pod okiem trenerki Agnieszki Gajewskiej i opiekunki grupy Agnieszki Schuster – szkoliły się od 27 października do 18 listopada. Było bardzo kreatywnie i motywująco. Brawo dziewczyny ! Początek był nieśmiały, dziewczyny były ostrożne, ale po paru godzinach spotkań tak się zaktywizowały, że nasza trenerka była zauroczona aktywnością grupy. Wszystko czego się dowiedziały, nauczyły o sobie o innych pozwoli im na łatwiejsze stawiane kroków w życiu zawodowym. Przeprowadzono 25 godzin warsztatowych.

 

Grupa 6. Szósta grupa to Uniwersytet III Wieku w Zielonej Górze  – Panie z Uniwersytetu III Wieku z Zielonej Góry   brały  udział w projekcie od 9 listopada do 27 listopada. Warsztaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród uczestniczek. Frekwencji i aktywność na wysokim poziomie. Bardzo dobra organizacja i  motywacja do pracy, były zdjęcia indywidualne i grupowe, makijaż i techniki  prezentacji nie zabrakło refleksji i przemyśleń. Panie zintegrowały się poznały nawzajem, nawiązały relacje, postanowiły częściej się spotykać aby budować aktywność i  wspierać się nawzajem. Przeprowadzono 25 godzin warsztatów.

 

Grupa 7. Siódma grupa od 27 listopada do 4 grudnia w Zielonej Górze pod okiem naszej trenerki Agnieszki Gajewskiej. To już ostatnie terminy zajęć, na które jeszcze zgłosiły się chętne do pracy dziewczyny. Wzorowe przygotowanie naszej trenerki i umiejętność poprowadzenia grupy sprawiły, że były to ostatnie ale bardzo efektywne spotkania. Dziewczyny się zintegrowały, było dużo dyskusji, wymiany pomysłów, przemyśleń i inspiracji. Wszyły z głowami pełnymi pomysłów, refleksji i postanowień co do dalszych planów. Przeprowadzono 25 godzin warsztatów.

  

 

Grupa 8. Ósma grupa – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sulechowie pod okiem trenerki Katarzyny Drożak. Seniorki z Sulechowa uczestniczyły w warsztatach od 16 września do 2 października w Sulechowie. Grupa były realizowana w tych samych terminach co grupa nr 2 co ułatwiło nam realizacji naszego harmonogramu. Panie z Sulechowa były bardzo aktywne i chętne do pracy, dzieliły się własnym doświadczeniem, wymieniały pomysłami, przyniosły własne prace i dokonania. Była sesja fotograficzna i porady makijażowe oraz autoprezentacje. Łącznie przeprowadzono 25 godzin warsztatów.

 

 

Relacje możecie też zobaczyć na naszym profilu na Instagramie

 

Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 pod tytułem: Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet „LCAK” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego