LCRP

Relacje z realizacji projektu w 2022 r.

W roku 2022 zrealizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla 8 grup w powiecie zielonogórskim i nowosolskim. Uczestniczkami w projekcie były kobiety,  które chciały podzielić się swoją wiedzą i aktywnością oraz zdobyć dodatkowe praktyczne umiejętności aby realizować własne cele i aktywność.

Razem w roku 2022  przeprowadzono 160 godzin  warsztatów edukacyjnych w pięciu nowych tematach  dla 8 grup – 15  uczestniczek na grupę oraz udzielono 302,50 godzin doradztwa.

W roku 2022 rozpoczęliśmy realizacje naszych spotkań warsztatowych od marca z grupami seniorskim.

 

Warsztaty dla grupy 4 –  seniorek z Nowej Soli odbył się w terminach od  24 marca  do 13 kwietnia, poprowadziły  je nasze Trenerki: Sylwia Kucofaj, Katarzyna Zych, Katarzyna Drożak.  Spotkania rozpoczęły się od stylizacji biznesowych, zasady stylizacji  dla pań po 60- tce,  jak się prezentować,  co wybrać, z czego zrezygnować oraz znaczenie kontaktów biznesowych                społecznych. Następne spotkania dotyczyły tematów ekoinnowacji i  social media – jak z nich korzystać, jak publikować i prowadzić własnych profil na FB. Panie pozyskały praktyczne umiejętności, założyły własne profile, rozpoczęły komunikację i nawiązały nowe relacje. Na zakończenie przeprowadzono zajęcia z technik relaksacji, uważności, redukcji stresu związanego z codziennym funkcjonowaniem oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów międzypokoleniowych, odnajdywania się w grupie zróżnicowanej wiekowo.    

 

Kolejna grupa – 8 – seniorki z Uniwersytetu III wieku z Sulechowa, rozpoczęły warsztaty od  Ekoinnowacji  25 marca a zakończyły edukację na warsztatach z social media 29 kwietnia,  które prowadziła Katarzyna Zych.  Również była to grupa bardzo zaangażowana.  Panie dowiedziały się jak wygląda dress cod  kobiety dojrzałej, pewnej siebie i przedsiębiorczej,  zmieniły swoje podejście do własnego wyglądu i nabrały pewności siebie.  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z social mediów, czyli umiejętności prowadzenia własnego profilu. Panie założyły grupę na FB, aby się lepiej komunikować.  Zajęcia dla grupy prowadziły: Sylwia Kucofaj, Izabela Żołud, Katarzyna Zych i Katarzyna Drożak.

 

Grupa seniorek z Zielonogórskiego UTW  prowadzona była  od 7 kwietnia  do  13 czerwca 2022  pod  przewodnictwem Agnieszki Gajewskiej – trenera kluczowego w projekcie. Panie przekonały się, że warto rozmawiać o własnych ograniczeniach i barierach,  jak wyglądają techniki dobrej komunikacji i rozmowy z drugą osobą, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych. Również dostały spora dawkę praktycznej wiedzy jak prowadzić socia media, jak komunikować, czego nie należy robić korzystając z SM, jak posługiwać się narzędziami mobilnymi w sposób bezpieczny. Zajęcia zakończyły się z Sylwią Kucofaj, która zaprezentowała seniorkom stylizacje biznesowe i tym samym dodała im pewności siebie.

 

Grupa nr 5  to uczennice z CKZiU „Elektryka” w Nowej Soli.  Zajęcia odbywały się od 12 kwietnia do 28 kwietnia. Dziewczyny  rozpoczęły edukację od ABC działalności z trenerką Aleksandrą Głazowską, a zakończyły tematami  TIK w biznesie z Agnieszką Gajewską. Frekwencja dopisywała, w tym i ogromne zaangażowanie. Uczestniczki nauczyły się myśleć projektowo, określać cele i rezultaty, przygotowały własną analizę SWOT, zgłębiły definicje innowacji i ekoiinowacji.  Trenerka Katarzyna Zych  przedstawiła  wizerunek ekomarki, cechy produktów eko, jak wprowadzać nowe produkty eko na rynek,  jak budować własną reklamę dla nich w social mediach.  Uczestniczki podzielone na grupy przygotowywały własne wizję  i rozwiązania dla nowych produktów. Zajęcia zakończyły się  technikami sprzedaży i negocjacji oraz tematem korzyści z posiadania własnej strony internetowej.

 

Warsztaty dla grupy 1  –  w Zielonej Górze odbyły się w terminach od  13 maja  do 1 października i poprowadziły  je nasze Trenerki: Aleksandra Głazowska, Katarzyna Zych i Agnieszka Gajewska. Spotkania rozpoczęły się od ABC własnej firmy – czyli jak prowadzić działalność, jak przygotować się na realizację postawionych celów i jak osiągać sukces. Uczestniczki dowiedziały się jak pozyskiwać fundusze na rozwój, jak napisać swój pierwszy biznes plan i nauczyły się myśleć projektowo. W ramach ekoiinowacji poruszano tematy związane z produktami eko, co wyróżnia produkty eko, jak budować przewagę konkurencyjną i pozyskiwać klienta. Na zajęciach z social mediów uczestniczki przygotowały kampanię promocyjną dla produktów eko,  poszerzyły swoją wiedzę o praktyczne umiejętności w social mediach. Na zakończenie odbyły się warsztaty z negocjacji i sprzedaży oraz  jak prowadzić sprzedaż za pośrednictwem internetu i jak ważna  jest cyfryzacja biznesu w  obecnym czasie.

 

Kolejną grupę –  2 tworzyły studentki,  które prowadziła  Agnieszka Gajewska rozpoczynając od  ABC firmy 27 maja  a kończąć edukację na warsztatach z TIK w biznesie  30 września.  Była to grupa młodych dziewczyn bardzo zaangażowanych we własny rozwój, chętnych do współpracy i dzielenia się wiedzą. Dziewczyny dowiedziały się jak planować swój rozwój od czego zacząć,  jak należy analizować możliwości i potrzeby przyszłych klientów. Poznały  definicje ekooinnowacji co charakteryzuje produkty eko, jak budować wizerunek ekomarki. Na zajęciach z social mediów z  Kataryną Zych dowiedziały jak prowadzić reklamę swojego  biznesu w mediach społecznościowych,  ile kosztuje reklama,   jak utrzymać zainteresowanie klientów. Spotkania zakończyły się tematami związanych z technikami negocjacji  i komunikacji z klientem oraz prowadzeniem sprzedaży za pośrednictwem Internetu.

 

Grupa 3  prowadzona była  od 20 maja do 8 października pod  przewodnictwem Agnieszki Gajewskiej i Katarzyny Zych – trenera kluczowego w projekcie. Panie przekonały się, że warto rozmawiać o własnych ograniczeniach i barierach,  jak wygląda sylwetka lidera,  co cechuje dobrego lidera i jak nim się  stać. Dowiedziały się jak przygotować własny biznes plan, aby odnieść sukces w biznesie. W zakresie ekoiinowacji,  social mediów nauczyły się jak promować swój biznes i promować nowe usługi czy produkty. Również dostały sporą dawkę praktycznej wiedzy, jak prowadzić komunikację w social mediach oraz zarządzać czasem i układać plany na przyszłość. Zajęcia zakończyły się tematem związanym ze sprzedażą przez internet- TIK w biznesie.

 

Grupa nr 7  – zajęcia odbywały się od 3  czerwca  do 7 października.  Panie rozpoczęły od ABC działalności a zakończyły tematami  TIK w biznesie z Agnieszką Gajewską. Uczestniczki nauczyły się myśleć projektowo, określać cele i rezultaty, przygotowały własną analizę SWOT, zgłębiły definicję innowacji i ekoiinowacji.  Dowiedziały się jak został liderką w biznesie, co cechuje prawdziwego lidera, jakie kompetencje miękkie musi on posiadać aby prowadzić zespół.  Trenerka Katarzyna Zych  przedstawiła wizerunek ekomarki, cechy produktów eko, jak wprowadzać nowe produkty eko na rynek,  jak budować własną reklamę dla nich w social mediach.  Zajęcia zakończyły się  technikami sprzedaży i negocjacji oraz tematem korzyści z posiadania własnej strony internetowej.